Kde se nacházíte:
Úvod O obci Památky a zajímavosti
Přihlašovací formulář
Zasílání novinek z Úřední desky

Obecně závazné vyhlášky

Zasedání zastupitelstva

Rozpočet obce

Ostatní

Online
Právě připojeni - hostů: 17 
Počítadlo přístupů
Dnes45
Včera34
Za týden244
Za měsíc862
Celkem131042

Památky a zajímavosti

 

  • Kaple sv. Apoštolů Filipa a Jakuba na návsi v Oldřichově, byla postavena v letech 1899 až 1900 na místě staré zvonice na paměť velkého požáru, který v Oldřichově zničil v roce 1874 většinu domů.

  • Kříž před kaplí z roku 1901 věnovala obci Anna Pumprlová.

  • Památník padlých z 1. a 2. světové války před kaplí byl zhotoven kamenickým mistrem Stanislavem Šromotou ze Sušic – Kudlova, jsou na něm umístěny fotografie a jména tří padlých občanů z 1. světové války a tří padlých občanů z 2. světové války.

  • Dvě památné lípy (poblíž kříže a památníku padlých) – jedna tzv. Švehlova byla vysazena v roce 1938 při výročí vzniku Československa a druhá při slavnostním odhalení památníku padlých v roce 1948.

  • Socha Panny Marie Svatohostýnské z roku 1935 stojí u silnice směrem na Osek, na její zbudování uspořádali oldřichovští občané sbírku.

  • Socha sv. Josefa Pěstouna byla do obce dovezena kolem roku 1960 z Oseka, kde původně stála.

  • Rozsáhlá mokřadní lokalita Libuška leží za Oldřichovem, jedná se o nejdelší odstavené rameno Bečvy v Moravské bráně s komplexem lužních lesů a tůní.

  • V těsném sousedství Libušky leží zatopená pískovna s rákosovými, sítinovými a ostřicovými porosty, vhodná pro vodní ptactvo a výskyt lužního lesa s převládajícím topolem černým, lokalita je významným ptačím biocentrem, raritou je ptačí ostrov uprostřed 200 metrů široké tůně kilometrového ramene, nedaleko Libušky je hnízdiště asi padesáti břehulí říčních a ledňáčka říčního.

 

Oldřichov

Socha Panny Marie Svatohostýnské

 
Fulltextové vyhledávání
Novinky na úřední desce
Veřejná vyhláška - o...
Vyvěšeno:
17.5.2024

Veřejná vyhláška - N...
Vyvěšeno:
17.5.2024

Odkalení vodovodu 20...
Vyvěšeno:
17.5.2024

Náhodný obrázek
Kalendář akcí
loader